Ukrajina uspjela preokrenuti situaciju i pobjedom nad Slovačkom ponovo došla u igru za osminu finala

UkrajinaSLO

Nogometna reprezentacija Ukrajine fantastičnim je preokretom savladala Slovačku u meču 2. kola Evropskog prvenstva, koji je okončan rezultatom 2:1 u njenu korist.

Tako se Ukrajina s tri boda uspjela vratiti u igru za plasman u osminu finala EURO-a, pošto je sada bodovno poravnata sa Slovačkom, ali i Rumunijom koja ima utakmicu manje.

Do vodstva je Slovačka stigla u 17. minuti upravo preko Schranza, koji pogađa nakon što se lopta odbila do njega poslije slobodnjaka Hancka i odbrane Trubina.

U 54. minuti je Ukrajina izjednačila, a Šaparenko je bio strijelac gola nakon sjajne povratne lopte Zinchenka.

U 80. minuti Ukrajinci stižu do potpunog preokreta. Šaparenko je fantastičnom dugom loptom pronašao Jaremčuka u kaznenom prostoru, a on uspijeva progurati loptu ispod Dubravke i poslati je u mrežu.

Do kraja je ostalo 2:1 za Ukrajinu, koja se s tri boda potpuno vratila u igru za osminu finala. U posljednjem kolu će igrati protiv Belgije u utorak, dok će Slovaci odmjeriti snage sa Rumunijom.