United srušio Newcastle i pomogao Chelseaju, ‘Plavci’ pobjedom nad Brightonom došli na korak od Evrope

Večeras su odigrane dvije utakmice 34. kola engleskog Premiershipa, a pobjede su zabilježili Manchester United i Chelsea.

Chelsea je na gostovanju pobijedio Brighton rezultatom 2:1 i sada im je u posljednjem kolu dovoljan bod da osiguraju nastup u Evropi za narednu sezonu.

‘Plavci’ su poveli u 34. minutu susreta, a nakon sjajne asistencije Cucurelle je još ljepše pogodio nevjerovatni Cole Palmer. U mreži domaćih vidjeli smo još jedan pogodak u prvom poluvremenu, ali je isti poništen Jacksonu zbog ofsajda.

U 64. minutu Gusto šalje loptu u srce kaznenog prostora gdje je bio Nkunku koji duplira prednost Chelseaja. Ipak, James je “pocrvenio” u 88. minutu i ostavio suigrače u pravoj drami. No, Welbeck je uspio u sudačkoj nadoknadi samo ublažiti poraz i postaviti konačnih 1:2.

Manchester United je ove noći na Old Traffordu dočekao ekipu Newcastlea i na kraju slavio sa 3:2. Poveo je United u 31. preko Mainooa, da bi na startu drugog poluvremena ‘Svrake’ izjednačile zahvaljujući pogotku Gordona.

Newcastle zatim nije iskoristio nevjerovatnu šansu, što im se osvetilo u 57. minutu kada je Diallo vratio vodstvo ‘Crvenim đavolima’. Mnogi su pomislili da je sve završeno golom Hojlunda za 3:1 u 84. minutu. Hall je u nadoknadi smanjio na 3:2, no gosti više od toga nisu mogli.

Tim iz Manchestera je trijumfom nad Newcastleom “ukrao” bodove izabranicima Eddiea Howea u borbi za izlazak u evropsko takmičenje iduće godine, te Chelseaju napravio sjajnu poziciju.