UNL: Španija nanijela Hrvatskoj najteži poraz u historiji!

Nogometna reprezentacije Španije predvođena novim strategom s klupe, Enriquem, doslovno je pregazila viceprvake, selekciju Hrvatske rezultatom 6:0 u drugom kolu Lige nacija.

Prvi dio prvog poluvremena protekao je u blagoj dominaciji Vatrenih, koju nisu uspjeli iskoristiti da postignu pogodak. Naravno, kazna je stigla sa druge strane kada Saul pogađa na asistenciju Caravajala.

Da je pogodak žestoko uzdrmao izabaranike Dalića govori i činjenica da su nakon njega primili još 5 pogodaka. Prvo je Asensio odmjerenim udarcem savladao Kalinića sa nekih 25 metara, a dvije minute kasnije zvijezda Real Madrida se još jednom upisuje u strijelce.

Rodrigo u 49. minuti postiže četvrti pogodak, a osam minuta poslije toga i Ramos se upisuje u listu strijelaca. Isco je noć za zaborav Hrvatske zapečatio pogotkom u 70. minuti susreta.