“Uragan” Bavaraca u prvom dijelu, Bayern šesticom počastio Porto

Nogometaši Bayerna osigurali su nastup u polufinalu Lige prvaka savladavši Porto na Allianz Areni s visokih 6:1. Za razliku od prve utakmice, koju je Porto dobio s 3:1, Bavarci Portugalcima nisu dozvolili ni minimalno šanse i putnik u polufinale je već bio riješen nakon prvog poluvremena.

Josep Guardiola ni na ovoj utakmici nije mogao računati na Arjena Robbena, Francka Riberyja, Javiera Martineza, a Bastian Schweinsteiger je utakmicu započeo s klupe za rezerve. Porto je pak nastupio bez dva vrlo bitna defanzivca, Danila i Alexa Sandra koje su zamijenili Diego Reyes i Bruno Martins Indi.

Od samog početka Bayern je imao visoki postotak vremena loptu u svojim nogama, dok su Portovi napadači vršili pritisak na Bayernovu posljednju liniju. Prvu priliku na utakmici Bayern je stvorio u 10. minuti. Udarac Thomasa Müllera s desne strane odbranio je Fabiano, a lopta se odbila do Roberta Lewandowskog koji pogađa stativu.

Ipak, Bavarci su došli do vodstva četiri minute kasnije. Juan Bernat je centrirao s lijeve strane, a glavom je poentirao Thiago Alcantara. Bayern je na drugi pogodak čekao osam minuta. Precizan je ovaj puta glavom bio Jerome Boateng na asistenciju Holgera Badstubera.

U 27. minut već je bilo 3:0. Lijepu akciju Philippa Lahma i Müllera završio je Lewandowski. Bayern tu nije stao i do poluvremena je zabio još dva pogotka. Prvo se Müllerov udarac odbio od Indija i iznenadio nesretnog Fabiana, a na 5:0 povisio je Lewandowski svojim drugim pogotkom na utakmici. Asistent je opet bio Müller.

U nastavku utakmice Bayern se fokusirao na čuvanje velike prednosti stečene u prvom dijelu. Porto je dobio sve više prostora, a u 73. su uspjeli i smanjiti preko Jacksona Martineza koji je zabio na asistenciju Hectora Herrere. Samo minutu kasnije Martinez je imao još jednu dobru priliku kojom je mogao zakomplicirati život Bayernu, ali je lopta otišla pored gola.

U završnici utakmice Ivan Marcano dobio je isključujući žuti karton i Porto je dvoboj završio s deset igrača u polju. Iz slobodnog udarca precizan je bio Xabi Alonso za konačnih 6:1.