‘Uspavanka’ Aston Ville i Manchester Uniteda, Chelsea sa igračem više nije uspio savladati Nottingham Forest u Londonu

061024United

U današnjem terminu od 15 sati odigrane su dvije utakmice sedmog kola engleskog Premiershipa, a na kraju su bodovi podijeljeni.

Manchester United je imao teško gostovanje u Birminghamu kod Aston Ville, te je u utakmici bez pogodaka tim Erika ten Haga osvojio samo bod. Nekih šansi je bilo, ali su mreže mirovale.

Istakao se sa nekoliko sjajnih intervencija golman gostiju Onana, posebno u 55. minutu kada je fantastičnom paradom sačuvao mrežu nakon udarca Tielemansa.

Vrijedi spomenuti da je Konsa u redovima domaćina u 12. minutu doživio povredu i morao je napustiti igru, dok je interesantno i to da su već na poluvremenu kod Uniteda teren napustili i Maguire i Mazraoui.

Kada se podvuče crta, vjerovatno osvojen bod i nije tako loš na jednom ovakvom gostovanju za ‘Crvene đavole’ koji se muče tokom cijele sezone. No, mogao bi biti presudan za Ten Haga na klupi engleskog velikana.

U Londonu na Stamford Bridgeu odigran je dosta uzbudljiviji meč u kojem je Chelsea bio favorit protiv Nottingham Foresta, imao igrača više u posljednjih 20-ak minuta računajući i nadoknadu vremena, ali ‘Plavci’ nisu pokupili puni plijen i konačan rezultat glasio je 1:1.

Gosti su poveli u petom minutu natavka kada je Milenković glavom spustio loptu za Wooda, a ovaj pogodio mrežu Sancheza. Svega sedam minuta kasnije Palmer asistira Maduekeu, koji je matirao Selsa i postavio konačnih 1:1.