Uvjerljive pobjede Chelseaja i Tottenhama, Rashford spasio United!

Nogometaši Tottenhama, Chelseaja i Manchester Uniteda ostvarili su pobjede u utakmica petog kola engleske Premier lige.

Tottenham je fantastičnim prvim poluvremenom riješio pitanje pobjednika protiv Crystal Palacea i na kraju slavio s uvjerljivih 4:0. Golove za londonsku momčad zabili su Son (10, 23), Van Aanholt (21 ag) i Lamela (42).

Chelsea je na gostovanju deklasirao Wolverhampton s 5:2. Utakmicu je obilježio mladi Abraham, koji je postao najmlađi igrač ‘Bluesa’ s postignutim hat-trickom.

Gosti su već nakon prvih 45 minuta vodili 0:3, strijelci su bili Tomori (31) i Abraham (34, 41). Napadač Chelseaja je u 55. minuti postigao gol za 0:4, a u 69. minuti se ponovno upisao u strijelce, ali ovaj put je pogodio svoju mrežu za 1:4.

Do kraja utakmice je Talijan Cutrone u 85. minuti smanjio na 2:4, a onda je mladi Mount u šestoj minuti sudačke nadoknade zabio za konačnih 2:5 Chelseaja.

Manchester United je na svom Old Traffordu pobijedio Leicester 1:0. ‘Crveni vragovi’ su do jedinog pogotka na susretu došli u osmoj minuti preko Rashforda iz penala.

Na ljestvici vodi Liverpool s maksimalnih 15 bodova, Manchester City ima pet bodova manje, ali i utakmicu manje, dok Tottenham, Manchester United, Leicester i Chelsea imaju po osam bodova.

Branitelj naslova Manchester City večeras gostuje kod Norwich Cityja.