Uzalud lijep pogodak Gvardiola, Newcastle osvojio veliki bod u okršaju protiv Cityja

CityNEW

Nogometaši Manchester Cityja drugu vezanu utakmicu u Premier ligi nisu uspjeli privesti u svoju korist, pošto su danas osvojili samo bod na gostovanju Newcastleu (1:1).

City je prošlo kolo jedva izvukao bod protiv Arsenala u derbiju s igračem više, a sada je pod imperativom trijumfa stigao na St. James Park po bodove protiv Newcastlea. No, do njih nije došao.

Inicijativa Cityja isplatila se u 35. minuti. Heroj iz toliko akcija prošle sezone Joško Gvardiol ponovo je pokazao napadačke sposobnosti kada je na sjajan način doveo goste u vodstvo.

Hrvatski reprezentativac je dobio loptu od Jacka Grealisha, a onda napravio odličan dribling lažnjakom i u maniru rasnog strijelca plasirao loptu u dalji ugao gola Nicka Popea. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

No, to je neutralizovano u 57. minuti kada je australski sudija Jarred Gillet dosudio najblaže rečeno sporan jedanaesterac. Anthony Gordon je u prodoru pao preko golmana Edersona, a “naturalizovani sudija” pokazuje na bijelu tačku, iako se čini da kontakta nije bilo.

Sam Godron je i preuzeo odgovornost i pogodio za poravnanje. To je donijelo žestoku ofanzivu Cityja do kraja, ali ekipa Pepa Guardiole nije uspjela doći do trijumfa.

Građani su uprkos neuspjehu uspjeli ostati na čelu tabele, ali ih do kraja kola mogu prestići Liverpool, Aston Villa i Arsenal. Newcastle je na petom mjestu.

U narednom kolu Premiershipa, Manchester City dočekuje Fulham, dok će Newcastle na gostovanje Evertonu.