Uzbudljiva utakmica na Artemio Franchiju: Atalanta slavila u Firenci nakon 28 godina

Nogometaši Atalante u dvoboju su 23. kola talijanske Serie A kao gosti u Firenci pobijedili Fiorentinu rezultatom 2:1.

Fiorentina je povela u 32. minuti pogotkom Chiese. Međutim, gosti su u 49. minuti izjednačili preko Zapate. Atalanta je nastavila s napadima, a nagrada je stigla u 72. minuti kada je Malinovskyi pogodio s dvadesetak metara za pobjedu.

Zanimljivo, ovo je prva pobjeda Atalante u Firenci nakon dugih 28 godina. Ovim trijumfom ‘Božica’ je pobjegla Romi na tri boda prednosti u borbi za Ligu prvaka.

S druge strane, Fiorentina je ostala na 14. mjestu s 25 osvojenih bodova, čak 17 manje od četvrtoplasirane Atalante.