Valencia srušila Barcelonu, Setien pretrpio prvi poraz

Nogometaši Valencije svladali su Barcelonu s 2:0 u derbiju 24. kola španjolske Primere.

Aktualni prvaci Španjolske pružili su očajnu partiju i potpuno zasluženo doživjeli poraz od Valencije. Bio ovo prvi poraz Barcelone na Mestalli nakon 12 godina.

Valencia je do velike pobjede stigla golovima u drugom poluvremenu nakon što je Maxiju Gomezu u 12. minuti golman Barcelone Ter Stegen obranio kazneni udarac koji je napravio Pique.

Domaći su poveli u 48. minuti autogolom Jordija Albe, a konačnih 2:0 postavio je Gomez pogotkom u 77. minuti iskupivši se za neiskorišteni penal.

Iako je Barcelona dominirala u posjedu lopte, puno bolje šanse stvarala je Valencia. Gameiro je pogodio prečku, a Ter Stegen je kasnije sjajnim intervencijama zaustavljao pokušaje domaćih igrača.

Novi trener Barcelone, Quique Setien, tako je nakon pobjede protiv Granade (1:0) u Primeri i teške pobjede protiv trećeligaša Ibize (2:1), upisao i prvi poraz na klupi katalonskog velikana.