Valencia u finalu Copa del Rey bolja od Barcelone!

U ovogodišnjem finalu Kupa kralja trofej je osvojila ekipa Valencije nakon što su porazili Barcelonu rezultatom 2:1 i tako je ostavila bez duple krune.

‘Šišmiši’ su u vodstvo stigli u 21. minuti. Gameiro je lijepo pogodio nakon izrađene akcije za veliko slavlje na tribinama.

Već u 33. minutu bilo je 2:0 za ‘Šišmiše’. Solero je kao na pladnju poslužio Rodriga kojem nije bilo teško da glavom loptu ubaci u praznu mrežu.

Tim rezultatom se otišlo na desetominutni odmor, a do novog pogotka se čekalo sve do 73. minute kada je Leo Messi postigao vjerovatni najlakši pogodak u karijeri nakon kornera Malcoma.

Ipak, Barcelona nije mogla do izjednačenja što je značilo da trofej ide u ruke fudbalera Valencije i da ostaju bez duple krune koju su svi navijači priželjkivali.