Vaterpolski El Clasico: Srbija nakon peteraca pobijedila Hrvatsku!

U trećem kolu skupine D Svjetske lige vaterpolisti Srbije u srijedu su u Nišu protiv Hrvatske pobijedili 11:9 nakon raspucavanja peteraca, s tim da su izjednačili na 7:7 dvije sekunde prije kraja susreta!

Hrvatska je dobro krenula i vodstvo od 3:1 nakon prve četvrtine u drugoj je povećala na 5:2. No, domaćini su poravnali na 5:5 u trećoj dionici.

U zadnjih osam minuta susreta Hrvatska je ipak ušla s golom prednosti (6:5) i u više navrata mogla je povećati vodstvo. Ante Vukičević tri minute prije kraja nije iskoristio peterac, koji bi Hrvatskoj donio prednost od dva gola.

Već u sljedećem napadu srpski vaterpolist Filip Filipović zabija za 6:6. Hrvatska opet dolazi do prednosti, Maro Joković je dvije minute i 18 sekundi prije kraja utakmice pogodio za vodstvo 7:6.

Činilo se da će “Barakude” slaviti u Nišu, ali Srbija u posljednjem napadu uspijeva izjednačiti. Dušan Mandić je dvije sekunde prije kraja pogodio za 7:7 i pobjednik je odlučen raspucavanjem peteraca.

U prve dvije serije hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli zabiti, udarac Jokovića obranio je Mitrović, a Vukičević je pogodio vratnicu. S druge strane, svi srpski izvođači bili su precizni (Filipović, Prlainović, Jakšić i Mandić), te je Srbija slavila s 11-9 i osvojila dva boda, dok je Hrvatskoj pripao bod.

Nakon tri kola Srbija ima pet bodova, Hrvatska četiri, a Rumunjska je na nuli.