VATERPOLSKI KLASIK: Hrvatska protiv Srbije u finalu Svjetske lige!

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija plasirala se u finale završnice Svjetske lige koje se održava u Beogradu zahvaljujući 10:8 polufinalnoj pobjedi protiv Španjolske.

Hrvatska je do trijumfa protiv kvalitetne Španjolske došla zahvaljujući raspoloženom vrataru Marku Bijaču koji je ostvario nevjerojatnih 16 obrana.

‘Barakude’ su prvu četvrtinu dobili s 5:1, a nakon toga su održavali prednost ostvarenu u prvih osam minuta. U zadnjih osam minuta utakmice postignut je samo jedan pogodak, Munarriz je pet i pol minuta prije kraja smanjio na konačnih 10:8.

Hrvatska će u finalu u nedjelju od 16.45 sati igrati protiv domaćina Srbije koja je u polufinalu pobijedila Australiju sa 16:11. Najefikasniji u sastavu Srbije bio je Filip Filipović s pet pogodaka, dok je Joseph Kayes postigao tri pogotka za Australiju.

Pobjednik Svjetske lige izborit će nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine.