Vatreni odgodili plasman na EURO za posljednje kolo, Poljska osigurala učešće

Reprezentacije Velsa i Hrvatske podijelile su bodove u Cardiffu u okviru 8. kola kvalifikacija za EURO odigravši neriješeno 1:1.

Sjajno je krenulo po svjetske viceprvake iz Rusije budući da je Vlašić već u devetoj minuti sjajnim golom sa 16 metara doveo Hrvatsku u vodstvo.

Vels je u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio preko Balea. Hrvatski igrači su se prethodno bunili zbog starta na Kovačiću, ali je sudija odlučio kako nije bilo materijala za prekršaj.

Odlazak na Euro Hrvatska može osigurati pobjedom u posljednjem kolu kod kuće protiv Slovačke, dok Velsu predstoji gostujući meč s Azerbejdžanom i domaći s Mađarskom.

Za razliku od ‘Vatrenih’, svoje učešće na Evropskom prvenstvu osigrala je Poljska kojoj je trijumf nad Sjevernom Makedonijom od 2:0 bio dovoljan za taj podvig. Mrežu Dimitrievskog tresli su Frankowski i Milik.