Važna pobjeda Rome nad Chievom, Džeko dvostruki strijelac!

Roma je u okviru 35. kola Serie A upisala veoma važnu pobjedu u borbi za vrh tabele nad ekipom Chieva sa 4:0, a najzaslužniji za trijumf Vučice je bh. internacionalac Edin Džeko, strijelac dva pogotka.

Već u 9. minutu je pogodio Patrick Shick na asitenciju Nainggolana. Dominacija se nastavila, a u finišu prvog poluvremena napadač Rome, Edin Džeko je povisio prednost na 2:0. Asistenciju je ovaj put upisao Aleksandar Kolarov.

Roma je u drugom poluvremenu i pored igrača manje, nakon isključenja Jesusa, uspjela postići još 2 pogotka i tako potvrditi visoku pobjedu. Strijelci su bili El Shaarawy i Džeko, na asistenciju Nainggolana.

Rimski tim se sada nalazi na trećem mjestu sa tri boda i utakmicom više od gradskih rivala Lazija.