Vedad Ibišević je tema dana u Njemačkoj: Za samo četiri minute uništio Köln!

Nogometaši Herthe pobijedili su na RheinEnergieStadionu u okviru šestog kola Bundeslige ekipu Kölna rezultatom 4:0, a svoje veče imao je iskusni Vedad Ibišević koji je obilježio ovo kolo.

Gosti su u vodstvo došli sredinom prvog poluvremena kada je Dilrosun pogodio na asistenciju Daride, a velika pomoć u pobjedi stigla je u pred sami odlazak na odmor kada je Mere dobio crveni karton. Tako je Köln čitavo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje.

U 58. minuti trener Herthe odlučuje u igru ubaciti Vedada Ibiševića kojem je trebalo samo četiri minute da postigne čak dva pogotka u svom stilu i u potpunosti “uništi” domaćine.

Prvo je odmah po ulasku pogodio pospremivši loptu u mrežu nakon ubacivanja Kluntera s desne strane, a samo četiri minute kasnije i drugi put je zatresao mrežu Kölna.

Konačnih 0:4 postavio je Boyata u 83. minuti iskoristivši dodavanje Lukebakija za siguran trijumf koji nakon ovog kola garantuje deseto mjesto na tabeli Bundeslige.

Ibiševiću je ovo bio četvrti pogodak za Herthu u svim takmičenjima ove sezone, a stigao se i dva puta upisati u asistente.