Veliki trijumf Reala: Maestralni Benzema zabio hat-trick i srušio prvaka Europe

Nogometaši Real Madrida pobijedili su na Stamford Bridgeu u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka momčad Chelseaja 3:1 i tako napravili ogroman korak prema polufinalu elitnog natjecanja.

Da nas očekuje uzbudljivo prvo poluvrijeme nagovijestio je Vinicius Junior već u 10. minuti kada je nakon jedne brze kontre pogodio prečku. Uzvratio je James pet minuta kasnije, ali ga je maestralnom reakcijom zaustavio Courtois.

Vinicius je nakon toga bio gotovo nezaustavljiv za zadnju liniju Chelseaja pa su ga u 16. minuti u posljednjem trenutku spriječili da zabije gol, a spasa aktualnom prvaku Europe nije bilo pet minuta kasnije kada je Brazilac ubacio, a Benzema lijepo pogodio glavom za 0:1.

Totalni šok za Chelsea dogodio se tri minute kasnije kada je večeras nezaustavljivi Benzema ispratio majstorski ubačaj Modrića i savršeno glavom pogodio tako da Mendy nije imao nikakvih izgleda.

Mogao je Real u 33. minuti i do trećeg pogotka, ali je Mendy zaustavio pokušaj Carvajala, dok je Silva s druge strane udarcem glavom nakon udarca iz kuta loptu poslao nekoliko centimetara iznad prečke.

Pet minuta prije kraja vrlo sadržajnog prvog dijela uspio je Chelsea smanjiti. Jorginho je poslao sjajan ubačaj, a Havertz je ispratio asistenciju i glavom pospremio loptu u mrežu za 1:2.

Svakako treba napomenuti da je Benzema dvije minute kasnije propustio veliku priliku da postigne hat-trick budući da je njegova lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Samo što se krenulo u nastavku susreta Real je još jednom došao do gola. Mendy je napravio veliki kiks, nezaustavljivi Benzema bio uporan, oteo loptu i rutinski je poslao u praznu mrežu pa je tako kompletirao hat-trick koji mu je ranije izmakao.

Krenuo je Chelsea nakon toga potpuno napadači pa su se redale prilike pred golom Reala. Prvo je Azpilicueta snažno šutirao, ali je Courtois izvadio loptu iz rašlji.

Nakon toga se u šansi našao Lukaku koji je za malo bio neprecizan, baš kao i Mount minutu kasnije. Posljednju veliku priliku na utakmici imao je James, ali je još jednom Courtois bio na razini zadatka te je ostalo konačnih 1:3.

Uzvratni susret između Reala i Chelseaja na rasporedu je u utorak na stadionu Santiago Bernabeu u Madridu.