VELIKO UZBUĐENJE: Maria Sharapova savladala Carolinu Wozniacki za osminu finala!

Marija Šarapova i Caroline Wozniacki odigrale su najuzbudljivi meč trećeg kola u kojem je pobjedu nakon dva i po sata igra odnijela Ruskinja rezultatom 2:1.

Danska teniserka je napravila rani break u prvom setu i povela 4:1, no potom Marija osvaja narednih pet gemova i prvi set rješava u svoju korist rezultatom 6:4.

I na početku drugog seta treća nositeljica turnira je napravila break i povela 3:0, ali se Ruskinja vraća breakom i izjednačava na 3:3. U desetom gemu ponovo je Wozniacki napravila break i rezultatom 6:4 izjednačila na 1:1 u setovima.

U odlučujućem trećem setu obje teniserke su držale svoje servise sve do sedmog gema kada Sharapova pravi break, a potom i u devetom i na taj način osvaja meč rezultatom 6:3.