Akrobacija Davida Silve za veliki preokret i 13. uzastopnu pobjedu Cityja!

U okviru petnaestog kola engleske Premier lige Manchester City je na svom Etihadu ugostio ekipu West Ham Uniteda. Iako su Građani gubili u ovom meču, na kraju su ipak uspjeli da preokrenu i da dođu do trianeste uzastopne pobjede u prvenstvu za ubjedljivu prvu poziciju na tabeli.

[ads1]

Tim Pepa Guardiole se u posljednjih nekoliko kola zaista muče na terenu, ali uprkos tome ipak na kraju uvijek stignu do pobjede. Tako je bilo i ovaj put protiv Čekićara koji su minut pred kraj prvog dijela došli je do vodstva golom Ogbonne.

U 57. minuti Argentinac Otamendi izjednačuje na 1:1 nakon asistencije Gabriela Jesusa. Građani su nakon toga sve karte bacili u napad, što im se isplatilo u 83. minuti kada je David Silva nakon sjajne asistencije De Bruynea pogodio za konačnih 2:1.

Bila je ovo 13, uzastopna pobjeda Manchester  Cityja u Premier ligi i 19. u svim takmičenjima ove sezone. Ubjedljivo su prvi na tabeli sa osam bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala Uniteda.