Arsenal potopljen na Anfieldu! Klopp očitao fudbalsku lekciju Wengeru!

Liverpool u trećem kolu Premier lige na Anfieldu savladao ekipu Arsenala sa ogromnih 4:0. Igra Wengerovih momaka je bila bezidejna i da nije bilo Cecha rezultat je mogao biti i ubjedljiviji.

U 10. minuti Salah je imao sjajnu priliku iz blizine, no fantastično je reagirao Čech. Do zasluženog vodstva Redsi su stigli u 17. minuti nakon sjajne akcije koju je nakon ubacivanja Gomeza s desne strane u mrežu pospremio Firmino.

U 40. minuti je Liverpool izveo brzu kontru, lopta je došla do Manea na lijevoj strani, on je slomio Holdinga i neobranjivo pogodio suprotni ugao za 2:0. U 56. minuti Salah je ukrao loptu Bellerinu na vlastitoj polovini i sjurio se sam prema golu Cecha, koji ovog puta nije šanse protiv Egipćanina.

U 77. minuti Redsi su izveli novu brzu kontru koja je rezultirala golom za 4:0. Salah je ubacio s lijeve strane, a u petercu je loptu na glavu dočekao Sturridge te lagano zabio za ogromnih 4:0.