Barcelono, ti si na redu! Ljepotica Kondogbije i osma uzastopna pobjeda Šišmiša!

U okviru dvanaestog kola španske Primera lige Espanyoj je na svom stadionu ugostio ekipu Valenciju. Šišmiši ovo sezone igraju briljantno, naprosto su nezaustavljivi što su na svojoj koži osjetili i igrači Espanyola jer su poraženi sa 2:0.

Bila je ovo čak osma uzastopna pobjeda Valencije u La Ligi ove sezone, što klub nikada nije ranije u svojoj historiji nije napravio. Prvo poluvrijeme je bilo dosta nezanimljivo, viđeno je tek nekoliko poluprilika, te se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku utakmice, tačnije u 67. minuti Valencija je povela pogotkom Kondogbije, koji je lijevom nogom sa ivice šesnaesterca prelijepo pogodio, što je bio njegov treći gol u sezoni. Konačan rezultat postavio je Santi Mina u 83. minuti.

Valencia je ovom pobjedom ostala na drugogj poziciji na tabeli sa četiri boda manje od Barcelone, a u narednom kolu igraju upravo protiv Katalonaca i to na domaćem terenu. Mestalla će zasigurno da gori!