Bez Ronalda nikako ne ide! Kraljevi kapitulirali u 93. minuti usred Barcelone!

Dosta izmjenjena postava Real Madrida sa Kovačićem, Nachom i Lorenteom u startnoj postavi, kao i Baleom kao naisturenijim, danas nije uspjela da napravi dobar rezultat na gostovanju Espanyolu. Utakmica je završena rezultatom 1:0, sasvim zaslužena pobeda domaćina.

Prvo poluvrijeme Real je bio bolji, ali u nastavku Espanyol je djelovao opasnije, a Durante je u 50. minuti glavom pucao i zatresao okvir gola Kraljeva. Dosta dobro je Espanyol igrao i zaista ne bi bilo zasluženo da je Real odnio sva tri boda.

I onda u nadoknadi Gerard Moreno zabija lijep pogodak na ubačaj Garcije s desne strane, pa je kraljevski klub s kombinovanim timom ipak poražen. Real ostaje treći sa 51 bodom, dok vodeća Barca ima 65, a drugoplasirani Atletico 58 bodova. Espanyol je sada 13. sa 31 bodom.