VIDEO| Borussia slavila u rurskom derbiju, sjajan solo gol Sancha!

U rurskom derbiju u okviru 14. kola njemačkog nogometnog prvenstva, Borussia Dortmund je u Gelsenkirchenu pobijedila Schalke s 2:1.

Gosti su do pogotka došli već u sedmoj minuti susreta kada je nakon ubačaja Reusa iz slobodnog udarca, Delaney sjajno glavom pogodio mrežu domaćina.

U nastavku drugog dijela Schalke je zagospodario terenom, a do izjednačenja su stigli u 61. minuti kada je Caligiuri pogodio s bijele točke.

Nakon primljenog pogotka Borussia se probudila, počela napadati i u 74. minuti došla do ponovnog vodstva. Engleska tinejdžerska senzacija Jodan Sancho je nakon fenomenalne solo akcije preciznim udarcem matirao domaćeg vratara za 2:1.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su tako gosti iz Dortmunda učvrstili vodeću poziciju na ljestvici. Borussia sada ima 36 bodova, devet više od drugoplasiranog Bayerna koji je danas u Münchenu pobijedio Nürnberg s visokih 3:0.