Mandžukić započeo, Cristiano Ronaldo dokrajčio Milan na San Siru!

Danas je na San Siru igran derbi 12. kola Serie A između Milana i Juventusa. Slavili su gosti, a pogotke su postigli Mario Mandžukić u osmoj i Cristiano Ronaldo u 81. minuti susreta.

Mandžukić je prvi puta počeo od prve minute nakon dvotjednog izbivanja zbog ozljede, a odmah je pokazao koliko vrijedi za Juventus. Hrvatski napadač je zabio glavom za vodstvo Bianconera u osmoj minuti susreta nakon odličnog ubačaja Alexa Sandra.

Milan je u 41 minuti imao najveću priliku za izjednačenje kada je sudac nakon VAR-a dosudio kazneni udarac. Naime, Juventusov Benatia igrao je rukom, a loptu na bijelu točku stavio je Gonzalo Higuain.

Međutim, Argentinac je promašio, odnosno Szczesny mu je obranio uz pomoć stative i tako ga spriječio od osvete bivšem klubu koji ga se odrekao prošlog ljeta.

U nastavku je susret protekao u dominaciju Juventusa, a pogodak za konačnih 2:0 zabio je Cristiano Ronaldo u 81. minuti susreta. Portugalcu je ovo osmo pogodak u Serie A.

Pred sam kraj susreta isključenje je zaradio Higuain nakon dva žuta kartona. Argentinac je teren napustio u suzama…