Neshvatljiv promašaj: Divock Origi u konkurenciji za blam godine!

Leipzig grca li grca, a Bayern udara po gasu i ostavlja ga u prašini! Tako bi mogao i vjerovatno će takav i biti epilog bundesligaške trke za titulu… Jer tim kome se drugi put u sezoni dešava jedna ovako loša serija – jedna pobjeda u pet utakmica – ne može da se nada uspješnoj borbi sa mašinerijom iz Minhena.

Bikovi su u premijernom meču 16. runde odigrali samo 1:1 sa Wolfsburgom, pa će Bayern, ukoliko sutra dobije Koln, a u to apsolutno niko ne sumnja, pobjeći prvom pratiocu čak deset bodova. Reklo bi se – nedostižnih deset bodova…

RB Leipzig jeste bio bolji u večerašnjem meču od Vukova, ali ne i dovoljno konkretan u posljednjoj trećini terena, kako to treneri vole da kažu. Više su gosti napadali, više prijetili, imali na kilo tih poluprilika i opasnih kontri, no mrežu Wolfsburg uspjeli su samo jednom da zatresu. I to poslije divnih poteza Jusufa Poulsena, odnosno dobre reakcije beka Marcela Halstenberga u 53. minutu.

Domaći su poveli iz spornog penala koji je načinio Ibrahima Konate, a sa bijele tačke siguran bio Verheg.

Pored golova dva beka, utakmicu u Volfzburgu obilježio je Divock Origi. Njegov promašaj iz 78. minuta sasvim sigurno ući će u konkurenciju za najveći blam 2017. godine. Napadač Liverpula uspio je poslije idealne lopte sa boka da prebaci čitav gol i praznu mrežu sa svega tri metra…