Dobrodošla nazad, Premijer ligo! Čudesan preokret i velika pobjeda Arsenala!

Konačno je došao i taj dan. Nakon nekoliko mjeseci čekanja na male ekrane se vratila najzanimljivija fudbalska liga na svijetu, Premier liga. A na samom početku odmah spektakl i fantastičan meč u režiji Arsenala i Leicestera.

Viđeno je čak sedam golova, a Tobdžije su slavile rezultatom 4:3 i to nakon nevjerovatnog preokreta. Tim Arsenea Wengera je sjajno otvorio meč i već u drugoj minuti došao do vodstva golom debitanta Alexandre Lacazettea.

Radost domaćih se nije ni smirila, a gosti su već izjednačili. Shinji Okazaki je bio strijelac za poravnanje rezultata na 1:1. U 29. minuti Lisice stižu i do drugog gola, a ovaj put je pogodio sjajni Jamie Vardy za muk na tribinama Emiratesa.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena Arsenal ipak stiže do izjednačenja. Kolašinac je izbjegao ofsajd zamku, nesebično je poslužio Welbecka, koji pogađa za 2:2. Samo deset minuta igre u drugom dijelu je Leicesteru bilo potrebno da dođu do novog vodstva.

Mahrez je fantastično ubacio iz kornera, najviši u skoku na prvoj stativi je bio ponovo Vardy, koji postiže svoj drugi gola za veliko slavlje Lisica. Nakon toga Wenger pravi nekoliko izmjena i Arsenal kreće u potpuni preokret.

Upravo su mu rezervisti donijeli veliku pobjedu. Prvo je Aaron Ramsey u 83. minuti pogodio za 3:3, da bi samo dvije minute kasnije domaći tim stigao i do četvrtog gola i ispostaviće se na kraju velike pobjede. Drugi rezervista Olivier Giroud je pogodio za konačnih 4:3.