Klasični istanbulski derbi! Pet crvenih kartona, tri gola i pobjeda Fenera!

U velikom derbiju šestog kola turske Super lige Fenerbahce je na svomŞükrü Saracoğlu stadionu u Istanbulu savladao Bešikšar rezultatom 2:1. U opštoj ludnici na terenu viđeno je čak pet crvenih kartona.

Fenerbahce je do prednosti došao u 20. minuti utakmice, kada je sa bijele tačke bio siguran Giuliano. U 43. minuti Quaresma dobija drugi žuti karton, te gosti ostaju sa desetoricom na terenu. Samo dvije minute kasnije Neto oštro startuje, pa mu sudija daje diretan crveni karton, te su oba tima u nastavak utakmice ušli sa po jednim igračem manje.

U finišu utakmice prava ludnica. Prvo je Hutchinson u 85. minuti igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dobio crveni karton, a Janssen bio siguran iz penala za povećanje vodstva Fenerbhcea. Odmah u sljedećem napadu Bešiktaš hvala tračan nade preko Babela.

Iako do kraja nije bilo golvoa, Koybasi je novim oštrim startom dobio crveni karton, ukupno četvrti na utakmici, unijevši dodatnu nervozu i koškanja u samom finišu utakmice.