VIDEO| Mbappe ušao s klupe i riješio derbi s Marseilleom!

U derbiju francuske Ligue 1, Paris Saint-Germain je pobijedio na gostovanju kod rivala Marseillea 2:0. Pogotke za Parižane postigli Kylian Mbappé u 66. minuti i Julian Draxler u 94. minuti.

Mbappé je u igru ušao tek u 62. minuti, a onda je odmah iz svog prvog dodira s loptom postigao gol!

Bilo je veliko iznenađenje što je mladi Francuz susret počeo na klupi, ali ubrzo se otkrio razlog. Naime, Mbappé i Rabiot su kasnili na govor trenera Thomasa Tuchela uoči utakmice pa ih je on odlučio “kazniti”.

Marseilleu je u 85. minuti poništen pogodak, sudac je svirao prekršaj Strootmana na Marquinhosu, ali usporena snimka je pokazala da prekršaja nije bilo. Domaći igrači tražili su ga da se koristi VAR-om, ali molbe nisu urodile plodom.

A onda je PSG na samom kraju utakmice postigao drugi pogodak. Sveprisutni Mbappé je povukao kontru, proigrao Neymara koji puca, ali promašuje gol. No na loptu je natrčao Draxler i pogodio za konačnih 2:0.

Mbappé je golom Marseilleu došao do desetog u prvenstvu i prvi je strijelac u ligama petice.

PSG-u je ovo bila 11. pobjeda u isto toliko susreta Ligue 1 čime su izjednačili rekord Tottenhama iz sezone 1960./61. kao najboljeg ulaska u sezonu nekog kluba u ligama petice.