Momci, gdje ste krenuli? Edin Džeko slomio trojicu defanzivaca Chelseaja!

Fudbaleri Rome su večeras u okviru četvrtog kolu grupne faze Lige prvaka na svom Olimpicu ugostili londonski Chelsea i slavili sigurnu pobjedu rezultatom 3:0.. Rimska Vučica je pokazala da se vraća u sami vrh evropskog nogometa.

Domaćin je poveo već u prvom napadu. Stephen El Shaarawy je pravim projektilom zatresao mrežu Chelseaja nakon asistencije Edina Džeke. Na 2:0 povećao je ponovo El Shaarawy u 36. minuti. Pitanje pobjednika riješio je Diego Perotti u 63. minuti susreta.

Džeko večeras nije bio među strijelcima, ali je asistirao i odigrao odličan meč. A situacija kada kreće prema golu gostiju iz Londona, a pritom iza sebe ostavlja trojicu Chelseajevih defanzivaca, pa svog saigrača nesebično gura u stopostotnu šansu je nešto što se treba pogledati više puta.