VIDEO | Nani zabio golčinu u pobjedi Sportinga!

Sporting Lisabon je u nedjelju navečer u susretu 12. kola portugalskog nogometnog prvenstva na stadionu Jose Alvalade pobijedio Aves s 4:1 i nastavio potjeru za vodećim Portom.

Sporting je došao do pete uzastopne pobjede u prvenstvu, a zanimljiv je podatak da su u posljednje četiri utakmice u tri natjecanja postigli čak 17 golova!

Aves je poveo je u 17. minutu golom Defendrija, a onda je dosuđen kazneni udarac nakon intervencije VAR tehnologije, koji je u 40. minuti realizirao Nizozemac Dost.

U nadoknadi prvog poluvremena kapetan Nani je fenomenalnim pogotkom donio preokret, a Dost je drugim golom u 48. minuti povećao na 3:1. Konačan rezultat postavio je Diaby u 59. minuti.

Sporting je ovom pobjedom došao do 28 bodova i drugog mjesta na ljestvici, dva manje od vodećeg Porta.