VIDEO| Portugal u ljepotici večeri pobijedio Poljsku!

U jedinoj utakmici u četvrtak navečer iz A kategorije u Ligi nacija Portugal je slavio 3:2 u gostima kod Poljske. Portugalci su ovom pobjedom došli na korak od plasmana na završnicu Lige nacija.

Gledatelji u Chorzowu mogli su uživati u sjajnoj utakmici. Poljska je povela u 18. minuti preko fantastičnog Piateka. Napadač Genoe nastavio je sa sjajnom golgeterskom formom i u dresu reprezentacije.

Međutim, još jedan raspoloženi napadač ove sezone, Andre Silva izjednačio je rezultat u 31. minuti. Portugal je do kraja poluvremena preokrenuo rezultat autogolom Glika u 43. minuti.

Početkom drugog poluvremena, u 52. minuti, Bernardo Silva je povećao prednost Portugala. Poljaci su do kraja uspjeli ublažiti poraz sjajnim volejom Blaszczykowskog u 77. minuti susreta.

Portugal je nakon tri odigrana kola vodeći s maksimalnih šest bodova, dok Poljska i Italija imaju po jedan bod.