VIDEO| Španjolska jedva protiv BiH, dirljiv oproštaj Silve!

U prijateljskom susretu igranom u Las Palmasu, Španjolska nogometna reprezentacije je pogotkom Braisa Mendeza (78) svladala Bosnu i Hercegovinu s minimalnih 1:0.

Utakmicu je obilježio David Silva koji se i službeno oprostio od igranja u nacionalnom dresu izvođenjem početnog udarca. Uz ovacije publike počasni udarac je izveo sa sinom Mateom u rukama, dječakom koji se nakon rođenja pet mjeseci borio za život.

Što se tiče same utakmice, Furija je dominirala u posjedu, a prvo poluvrijeme prošlo je bez izglednih prilika. No, u nastavku je Španjolska krenula odlučnije i u 59. minuti stvorila stopostotnu priliku za Moratu koji je nevjerojatno promašio.

U 78. domaćin je okrunio dominaciju i došao do pogotka nakon što je vratar BiH Šehić odbio udarac Isca ravno na nogu Celtinom Mendezu koji je s desetak metara loptu proslijedio u mrežu.

Momčad Roberta Prosinečkog završila je utakmicu s nula udaraca u okvir!