Wilshere nije zaboravio igrati fudbal! Magija u nogama Alexisa Sancheza!

U posljednjoj utakmici 20. kola engleske Premier lige, Crystal Palace je na svom  Selhurst Parku ugostio ekipu Arsenala. Gosti došli do prednosti u 25. minuti golom Shkodrana Mustafija nakon očajne reakcije odbrane Palacea poslije šuta Lacazettea.

[ads1]

Crystal Palace je do izjednačenja stigao u 50. minuti, ovaj put nakon velike greške Arsenalove odbrane. Odbrana Topnika je samo posmatrala loptu koju je u šesnaesterac ubacio Zaha, a Andros Towsend je lagano savladao Petra Čecha.

Nakon toga Arsenal je za samo 4 minute riješio pitanje pobjednika. Sjajni Alexis Sanchez je pogađao u 62. i 66. minuti za veliko slavlje gostiju. Povratnik u redove Arsenala Jack Wilshere pokazao je da još nije zaboravio igrati fudbal, jer je upisao maestralnu asistencu kod drugog gola Čilenaca.

U samom finišu utakmice, tačnije u 89. minuti utakmice, Crystal palace je smanjio razultat na 3:2 preko Jamesa Tomkinsa, ali to je bilo sve što su populatni Orlovi uradili do kraja utakmice.