Villarreal i Real Madrid priredili pravi nogometni spektakl, a nevjerovatni Sorloth je zabio četiri gola ‘Kraljevima’!

Danas je u španskoj La Ligi odigrano 37. kolo i ono je definitivno donijelo nekoliko zaista spektakularnih utakmica, a izdvaja se ona Villarreala i Real Madrida okončana rezultatom 4:4.

Na krilima čudesnog Arde Gulera je Real imao veliku prednost od 4:1 nakon prvog poluvremena. Guler je u 14. minutu “otvorio paljbu”, da bi na 2:0 u 30. minutu povisio Joselu.

Villarreal se zatim uspio vratiti u meč pogotkom Alexandera Sorlotha u 39. minutu, ali je madridski gigant do kraja prvog dijela igre golovima Arde i Lucasa stigao do 4:1.

Svi su bili uvjereni da je sve gotovo u ovom duelu. Ipak, tako nije mislio Sorloth. Naime, on je za samo 10 minuta igre u nastavku zabio tri pogotka i postavio konačnih 4:4. Vrijedi spomenuti da mu je tri puta asistirao Gerard Moreno.

Barcelona je kod kuće nadigrala Rayo Vallecano sa 3:0. Izgleda to uvjerljivo, no svakako da vrijedi istaći mnogo promašaja gostujuće momčadi. Lewandowski je na početku susreta doveo Barcu u vodstvo, dok je Pedri u drugom poluvremenu postavio konačan rezultat.

Težak poraz pred vlastitim navijačima doživio je Atletico Madrid. ‘Jorgandžije’ su pregažene od Osasune rezultatom 4:1. Još treba reći da je Cadiz definitivno ispao iz La Lige jer nije mogao pobijediti Las Palmas na domaćem terenu.