Villarreal ipak prejak, Hajduk u savršenoj atmosferi ostao bez grupne faze Konferencijske lige

Nogometaši Villarreala su i drugi put u play-offu Konferencijske lige nadigrali ekipu Hajduka te su nakon 4:2 na svom terenu u uzvratu, prepunom na Poljudu, slavili 2:0.

U sjajnoj atmosferi Hajduk je vrlo dobro odigrao prvo poluvrijeme, ali je nedostajala realizacija. Na drugoj strani u 37. minuti zabio je Pedraza, a u 56. uz pomoć golmana Hajduka Lovre Kalinića i Chukwueze.

Unatoč velikom trudu Hajduk do kraja susreta nije uspio doći do počasnog pogotka, a u samoj završnici Morales je promašio stopostotnu priliku za 3:0.

Hajduk se tako kao predzadnji hrvatski klub oprostio od Europe te se do kraja sezone okreće domaćem prvenstvu. Jedini predstavnik Hrvatske u Europi ostaje zagrebački Dinamo u Ligi prvaka.