VIRALNI HIT: De Bruyne ponizio Jonesa kao nitko nikad prije!

Manchester City stigao je nadomak trećeg uzastopnog finala engleskog Liga kupa, nakon što je u srijedu navečer u prvom polufinalnom dvoboju nadigrao Manchester United sa 3:1 na Old Traffordu.

Guardiolina momčad očitala je pravu nogometnu lekciju rivalima iz crvenog dijela grada. Unatoč tome što su igrali u gostima, ‘Građani’ su od prve minute uspostavili dominaciju na terenu te su u razmaku od 12 minuta riješili pitanje pobjednika.

City je od 17. do 39. minute zabio tri pogotka. Bernardo Silva načeo je Davida de Geu, a isti igrač dodao je Riyadu Mahrezu za drugi gol ‘Građana’.

U 39. minuti svjedočili smo pravoj majstoriji Kevina De Bruynea. Belgijanac je sjajnim driblingom “povaljao” stopera Uniteda Phila Jonesa, koji je nasjeo na fintu i završio na stražnjici.

U nastavku akcije De Gea je obranio udarac De Bruynea, ali je na odbijenu loptu natrčao Unitedov Andreas Pereira i poslao ju u vlastitu mrežu.