Višća briljira u dresu Istanbula, novi gol i dvije asistencije

Istanbul Büyükşehir Belediyespor korača ka elitnom rangu nakon što su danas savladali Tavsanli Linyitspor sa 3:1 u okviru 29. kola PTT 1 lige.

Ovo je fudbalerima iz Istanbula bila četvrta uzastopna pobjeda, te su tako zadržali lidersku poziciju na tabeli. Da se nalazi u izvanrednoj formi pokazao je danas naš reprezentativac Edin Višća odigravši još jednu fantastičnu utakmicu.

Višća je naprije u 5. minuti postigao eurogol za vodstvo svoga tima, a u drugom poluvremenu je asistirao kod golova Madureira i Batdaa, koji su ovjerili pobjedu domaće ekipe. Jedini gol za goste postigao je Agbetu u 84. minuti.

Sedam kola prije kraja prvenstva, na vrhu tabele je velika gužva i do posljednjeg kola će se voditi velika borba za ulazak u Superligu. U narednom kolu ekipa Istanbula putuje u goste Fethiyesporu.