Višća odigrao utakmicu života i odveo Bašakšehir u osminu finala

Nogometni reprezentativac BiH Edin Višća odigrao je fenomenalnu utakmicu i s dva pogotka odveo istanbulski Bašakšehir u osminu finala Europske lige.

Pravu dramu koja je otišla produžetke odigrali su Bašakšehir i Sporting. Portugalci su iz Lisabona imali 3:1, ali su vrlo brzo prokockali tu prednost te im je plasman dalje opasno visio nakon što je Bašakšehir golovima Škrtela (31) i Aleksića (45) vodio 2:0 na poluvremenu.

Takav rezultat je zbog gola u gostima vodio turski tim dalje, ali se Sporting vratio u život pogotkom Vietta u 68. minuti susreta. Taj se rezultat dugo mijenjao i činilo se kako je Bašakšehir na rubu eliminacije.

No, onda se u samom finišu i sudačkoj nadoknadi ukazao Edin Višća koji je sjajno pogodio za 3:1 i odlazak u produžetke.