Visoka pobjeda Barcelone i hat-trick fantastičnog Lionela Messija!

Barcelona je svladala Celtu Vigo sa 4:1 (2:1) u utakmici 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva na Camp Nou.

Kapetan španjolskog prvaka Lionel Messi postigao je još jedan ‘hat-trick’ s dva pogotka iz slobodnih udaraca te jednim iz kaznenog udarca.

Svoj 52. ‘hat-trick’ u karijeri, a 34. u Primeri Messi je započeo u 23. minuti, kad je rutinski realizirao najstrožu kaznu. Gosti su nakratko izjednačili u 42. minuti, kad je Olaza iz slobodnog udarca matirao Marc-Andrea ter Stegena.

No, raspoloženi Messi uzvratio je u samom finišu prvog dijela pogotkom iz slobodnog udarca, s 25 metara udaljenosti. U trećoj minuti nastavka, iz nešto bliže pozicije, Argentinac je pogodio gotovo identično mjesto.

Gostujući golman Ruben Blanco je još jednom dao sve od sebe, ali nije uspio obraniti loptu. Konačnih 4:1 u 85. minuti postavio je Sergio Busquets, svojim prvim pogotkom za Barcelonu nakon dvije godine.

Visokom pobjedom Barcelona je ponovno preuzela vrh tablice s 25 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real Madrid, ali uz lošiju gol-razliku. Treći je Real Sociedad s 23 boda. Celta je ostala na 18. mjestu u relegacijskoj zoni.