Vitolo srušio Leganes i donio drugu pobjedu Atleticu

Atletico Madrid je u okviru drugog gola La Lige upisao minimalnu pobjedu na gostovanju kod Leganesa rezultatom 1:0.

Igrao se relativno monoton meč, a iz prvog poluvremena vrijedi pomenuti priliku koju na samom početku meča nije uspio realizovati Alvaro Morata.

U nastavku susreta oba tima zaigrala su otvorenije i konkrentije. Prve su zaprijetila ‘Jorgandžije’ preko Felixa čiji udarac ide preko prečke, da bi Jonathan Silva iz slobodnjaka probudio Oblaka koji do tada nije imao posla.

Nakon niza propuštenih prilika, Atletico je stigao u vodstvo. Joao Felix je lijepo uposlio Vitola koji prizemnim udarcem matira Soriana za promjenu rezultata.

Do kraja se rezultat utakmice nije mijenjao pa je tako ekipa Diega Simeonea ubilježila i drugi trijumf na početku nove takmičarske godine.