Vlahović nastavlja rešetati protivničke mreže: Juventus stigao do važnih bodova protiv Salernitane

Nogometaši Juventus pobijedili su ekipu Salernitane 2:0 u susretu 30. kola talijanske Serie A.

Najzaslužniji za pobjedu torinske ‘Stare dame‘ bio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović koji je asistencijom, a potom i pogotkom praktički donio Juventusu nova tri boda.

Igrači Maxa Allegrija poveli su već u petoj minuti nakon lijepe kombinacije Vlahovića s Dybalom, Argentinac se oslobodio svog čuvara i zatresao mrežu gostiju.

Vlahović je u 29. minuti i sam postigao novi pogodak u sezoni, sjajni centarfor je nakon ubačaja De Sciglia s desne strane nadskočio zadnju liniju Salernitane i glavom matirao golmana Sepea.

Juventus je tako nastavio pobjednički niz u Serie A s pet uzastopnih pobjeda, te drži četvrtu poziciju sa 59 bodova, dok je Salernitana posljednja sa 16.