VN KINE: Lewis Hamilton slavio i preuzeo lidersku poziciju!

Lewis Hamilton je slavio na Velikoj nagradi Kine voženoj danas u Shanghaiju i tako ponovo preuzeo lidersku poziciju.

Na jubilarnoj 1.000. utrci F1 u historiji Britanac je rutinski slavio. Iako je startao sa drugog mjesta iza timskog kolege iz Mercedesa Valletrija Bottasa, odmah ga je u prvoj krivini prestigao i držao je prvu poziciju do kraja utrke i zabilježio 75. pobjedu u karijeri.

Bottas je također do kraja utrke zadržao drugu poziciju, ali je izgubio prvo mjesto u prvenstvu. Hamilton je sada lider F1 šampionata sa 68 bodova, odnosno šest više od Bottasa.

Treće mjesto na današnjoj utrci pripalo je Sebastianu Vettelu. Nijemac je startao sa trećeg mjesta, ali je odmah u prvoj krivini izgubio poziciju od timskog kolege iz Ferrarija Charlesa Leclerca.

Leclercu je nakon deset krugova naređeno iz boksa da mora propustiti četverostrukog prvaka, te se on morao zadovoljiti četvrtim mjestom.