Werder na krilima Rashice produbio krizu Schalkea!

Nogometaši Werdera nastavili su agoniju Schalkea ove sezone pobijedivši ga 4:2 u sklopu 25. kola njemačkog prvenstva.

Schalke iz kola u kolo tone sve dublje na prvenstvenoj ljestvici. Njemački predstavnik u Ligi prvaka sljedeći tjedan pokušat će izboriti plasman u četvrtfinale, ali u domaćem prvenstvu je tu katastrofalnoj formi.

Gosti su dobro krenuli i u 26. minuti poveli pogotkom Breela Embola. No, samo pet minuta kasnije Milot Rashica poravnao je rezultat nakon asistencije Maxa Krusea.

U nastavku se asistent Kruse upisao u strijelce pogodivši s bijele točke u 51. minuti. Dvadesetak minuta kasnije raspoloženi Rashica zabio je svoj drugi gol i pokupio nagradu za igrača utakmice.

Embolo je svojim drugim golom na utakmici vratio neizvjesnost u 85. minuti, ali na samom isteku sudačke nadoknade Martin Harnik vratio je dva gola prednosti u korist Werdera i riješio pitanje pobjednika.

Werder se nakon ove pobjede nalazi na osmom mjestu, dok je Schalke produbio niz poraza i trenutno je tek na 14. mjestu.