Wesley Sneijder završio bogatu nogometnu karijeru!

Holandski veznjak Wesley Sneijder odlučio je završiti svoju nogometnu karijeru u 35. godini života.

Ovaj sjajni igrač karijeru je počeo u Ajaxu iz kojeg je u transferu vrijednom 27 miliona eura prešao u Real Madrid, a nakon toga još je igrao za Inter s kojim je bio na vrhuncu karijere – osvojio Ligu prvaka, Seriju A i Kup Italije u istoj sezoni, da bi nakon toga igrao za Galatasaray, Nicu i Al Gharafu.

U dresu reprezentacije Holandije Sneijder je odigrao 134 utakmice i postigao je 31 pogodak, a najveći uspjeh s reprezentacijom bilo mu je bilo finale Svjetskog prvenstva 2010. godine u kojem je poražen od Španije.

Tokom karijere Sneijder je osvojio brojne trofeje, a bio je nacionalni prvak u Holandiji, Italiji i Španiji, dok je s ekipom Intera osvojio i Svjetsko klupsko prvenstvo.