Wolfsburg pogotkom u 91. minuti srušio M’Gladbach

Nogometaši Wolfsburga pobijedili su na Volkswagen Areni u okviru 15. kola Bundeslige ekipu Borussije iz Mönchengladbacha rezultatom 2:1.

Krenulo je otvoreno s obje strane i već nakon 15 minuta viđena su dva pogotka. Prvo je Schlager doveo domaće u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Embolo je izjednačio.

Wolfsburg je do odlaska na odmor bio daleko bolja ekipa, ali sjajni golman Sommer i odbrana Borussije nisu kapitulirali.

Domaći su konstantno stvarali prilike, a onda su u 91. minuti došli do zasluženog pogotka vrijednog tri boda. Strijelac je bio Arnold za veliko slavlje 25.000 domaćih navijača.

Wolfsburg je s pobjedom stigao na osmo mjesto Bundeslige, dok je Borussia na drugoj poziciji s dva boda manje u odnosu na lidera RB Leipzig.