Wolfsburgu uzalud dva gola Majera, Bayern teškom mukom slomio ‘Vukove’ i došao do prvih bodova u Bundesligi

Bayern iz Minhena je novu sezonu u njemačkoj Bundesligi otvorio pobjedom rezultatom 3:2 protiv Wolfsburga na gostujućem terenu.

Prijetio je Bayern u uvodnim minutama utakmice preko Gnabryja i Kanea, ali su do prvog pogotka došli zahvaljujući Jamalu Musiali, koji je mrežu domaćih zatresao u 20. minutu.

Na samom otvaranju drugog poluvremena domaćin stiže do poravnanja, a brzo i do potpunog preokreta. Lovro Majer je prvo u 47. minutu zabio sa penala, da bi osam minuta kasnije ponovo svoje ime upisao među strijelce za 2:1.

Tražio je Bayern izjednačenje, te do njega stigao nakon 10 minuta. Kaminski je nespretno reagovao i postigao autogol. Nastavili su ‘Bavarci’ jurišati na gol protivnika, pa se sve isplatilo u 82. minutu. Serge Gnabry je postavio konačnih 3:2.

Kada pričamo o narednom kolu u domaćem prvenstvu, Bayern će ugostiti ekipu Freiburga, dok će nogometaši Wolfsburga gostovati Kielu.