Wolves šokirao Manchester United, Fulham ispao iz Premierlige!

U večeras odigranim utakmicama 33. kola engleskog nogometnog prvenstva pobjede su ostvarili Wolverhampton i Watford.

Wolvesi su na domaćem terenu s 2:1 pobijedili Manchester United i nanijeli mu neugodan udarac u borbi za Ligu prvaka. ‘Crveni vragovi’ su rano poveli pogotkom Scotta McTominayja (13), ali u 25. je izjednačio Diogo Jota.

U uvodnim minutama drugog dijela dva žuta kartona u samo pet minuta dobio je Unitedov kapetan Ashley Young, a prednost igrača više domaćini su iskoristili u 77. minuti kada je nakon gužve u petercu Chris Smalling postigao autogol.

Wolvesi su ovom pobjedom zadržali sedmo mjesto ispred Watforda koji je večeras sa 4:1 deklasirao Fulham i izbacio ga iz Premierlige. Fulham je ostao na 17 bodova i više nema teoretske šanse za izboriti opstanak.