WTA Charleston: Petra Martić nakon preokreta do četvrtfinala!

Hrvatska tenisačica Petra Martić slavila je u susretu osmine finala WTA turnira u Charlestonu protiv domaće igračice Jessice Pegule.

Martić je u tri seta bila bolja od Amerikanke Jessice Pegule. Hrvatska predstavnica je do pobjede stigla sa 2:6, 6:3, 6:2 nakon dva sata i 11 minuta igre.

Dvadesetosmogodišnja Martić bolje je otvorila susret te imala break prednosti. No, Pegula je odmah na isti način uzvratila, a rezultat je bio izjednačen tek do 2:2. Tada Amerikanka dva puta zaredom osvaja break te dolazi do prvog seta.

Martić je u drugom setu ponovno krenula s breakom, no ovoga puta nije dopustila protivnici da se vrati u igru. U prva tri gema posljednjeg seta vidjeli smo po jedan break sa svake strane.

Međutim, u najvažnijim trenucima Martić je odigrala bolje i s dva uzastopna breaka stigla do pobjede i plasmana u četvrtfinale.

Za ulazak u polufinale igrat će protiv Švicarke Belinde Benčić.