WTA Finale: Poznate tri polufinalistice, odluka o četvrtoj pada u petak!

Prvoplasirana tenisačica svijeta Australka Ashleigh Barty izborila je polufinale WTA finala u Shenzenu nakon što je u trećem kolu “Crvene skupine” sa 6-4, 6-2 nadigrala Čehinju Petru Kvitovu.

U dvoboju koji je trajao sat i 30 minuta Barty nije izgubila nijedan svoj servis, dok ga je Kvitova gubila triput, jednom u prvom setu i dvaput u drugom.

U drugom meču “Crvene skupine” Švicarki Belindi Benčić susret je predala Nizozemka Kiki Bertens nakon što je Benčić dobila prvi set sa 7:5 i povela 1:0 u drugom.

Benčić je s učinkom od dvije pobjede i jednim porazom osvojila drugo mjesto u skupini te se kao treća tenisačica, nakon Barty i Ukrajinke Eline Svitoline, plasirala u polufinale.

I prva tenisačica svijeta skupinu je završila s omjerom pobjeda i poraza 2-1, ali je osvojila prvo mjesto jer je u 1. kolu pobijedila Benčić.

Benčić će u subotnjem polufinalu igrati protiv Svitoline, a o posljednjoj polufinalistici i protivnici Barty u polufinalu u petak će u međusobnom dvoboju Čehinja Karolina Pliškova i Rumunjka Simona Halep.