WTA TIANJIN: Garcia dominantno do šestog naslova u karijeri!

Francuska tenisačica Caroline Garcia došla je do svog šestog naslova u karijeri, nakon što je u nedjeljnom finalu WTA turnira u kineskom Tianjinu pobijedila Čehinju Karolinu Pliškovu sa 7:6 (7), 6:3.

Ključni trenutak meča bio je tie-break prvog seta, u kojem je Pliškova povela s 5:1 i kod 6:5 imala set-loptu. Međutim, Garcia je iskoristila svoju drugu priliku za osvajanje prvog seta, da bi potom osvojila i prvih pet gemova u drugom setu.

Čehinja je uspjela vratiti jedan break, ali je Francuskinja kod 5:3 ponovno servirala za naslov i iskoristila prvu meč-loptu. Garcia je prošle godine osvojila turnire u Wuhanu i Pekingu, što su joj bila i posljednja dva trijumfa.

Pliškovoj je ovo prvi poraz ove godine u finalima, nakon što je osvojila naslove u Tokiju i Stuttgartu.