ZAPUŠIO USTA KRITIČARIMA: Strašan slobodnjak Pepea za pobjedu Arsenala!

Arsenal je u trećem kolu Europa lige na svom Emiratesu savladao teže od očekivanog ekipu Vitorije de Guimares rezultatom 3:2, a apsolutni junak susreta je Nicolas Pepe.

Ovogodišnje pojačanje iz Lillea često je osporavan kod nogometne javnosti zbog loših partija, a večerašnjom majstorijom im je bar na kratko “zapušio usta”.

Brzonogi krilni napadač je pokazao izuzetne šuterske sposobnosti kada je u dubokoj sudijskoj nadoknadi postigao fenomenalan slobodnjak za nova tri boda Arsenala.

Ovo je za najskuplje pojačanje londonskog tima bio drugi pogodak na utakmici. U igru je Pepe ušao u drugom poluvremenu, a mrežu je zatresao prvi put u 80. minuti kada je također lijepo pogodio golmanov ugao iz slobodnog udarca.